Un scandal de proporții a izbucnit înaintea debutului emisiunii Survivor România 2025, când Dorian Afro, unul dintre concurenți, a fost acuzat că și-a abandonat copilul.
„Mă doare să mă gândesc la…” sunt cuvintele care descriu durerea pe care o trăiește, în ciuda încercărilor de a-și găsi liniștea.
Acuzat de abandonul copilului
Povestea de viață a lui Dorian Afro este plină de răsturnări de situație. După ce s-a căsătorit cu o femeie care i-a promis că îl va ajuta să obțină rezidența legală, el a ajuns să se simtă vinovat pentru o relație care a fost, în esență, doar o formalitate. După divorț, el a mărturisit că regretă că a profitat de fosta sa soție, chiar dacă a fost sincer de la început. „Simt că am profitat de ea, chiar dacă am fost sincer din start. Mă doare să mă gândesc la asta,” a declarat Dorian.
Trecând prin mai multe dificultăți, Dorian a găsit iubirea din nou acum doi ani, cu femeia pe care o numește „fata visurilor sale”. Împreună, au devenit părinți, dar familia acesteia nu a fost de acord cu relația lor, iar presiunile externe au dus la o despărțire. În ciuda tuturor, Dorian a continuat să lupte pentru visul său de a fi tată.
„Am avut întotdeauna dorința de a fi tată și nu am renunțat niciodată, chiar dacă a fost greu. Mă doare să fiu departe de el, dar mă bucur de fiecare moment pe care îl am alături de el,” a spus emoționat Dorian, citat de CANCAN.ro.
După un proces lung, Dorian Afro a reușit să dovedească că acuzațiile nu sunt adevărate, reușind să obțină dreptul de a-și vedea fiul de două ori pe săptămână.