June 25, 2026

Andrei Vlad, portarul cunoscut drept „Messi al portarilor”, surprinde din nou, dar de această dată nu în lumina reflectoarelor unui club de noapte, ci în liniștea unei biserici.

După escapada sa anterioară într-un club de noapte, care l-a pus în colimatorul patronului Gigi Becali, Andrei Vlad pare să-și fi regăsit echilibrul și liniștea la biserica „Sfântul Gheorghe Nou”.

Însoțit de un prieten, portarul și-a petrecut timpul în lăcașul de cult, aprinzând lumânări și rugându-se cu un aer solemn.

Atitudinea sa reflectă o seriozitate ieșită din comun, departe de imaginea pe care o afișează de obicei. Cu privirea adâncită în contemplare și preocupare, Vlad pare determinat să-și găsească pacea și să-și revină ca titular în echipa de club.

În ciuda absenței sale din primul unsprezece al echipei FCSB de mai mult timp, există speranțe că Vlad va reveni în forță, mai ales în urma criticilor aduse lui Ștefan Târnovanu de către Gigi Becali.

Pe de altă parte, chiar dacă nu mai este titular de multă vreme, Vlad pare să atragă în continuare interesul altor cluburi, cum ar fi Rapid, după cum a dezvăluit chiar Gigi Becali.

Andrei Vlad ascultă slujba cu evlavie

Cu toate acestea, aprecierile lui Becali pentru talentul lui Vlad par să nu fie împărtășite de toți, astfel încât există îndoieli cu privire la transferul său.

În mijlocul acestor schimbări și incertitudini, Andrei Vlad pare să-și caute refugiul în credință și speranță, la fel cum își caută și un nou început în cariera sa fotbalistică.

Rămâne de văzut ce va rezerva viitorul pentru acest talentat portar, dar una este certă: povestea lui continuă să fascineze și să surprindă în egală măsură.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *