June 27, 2026

Aflat pentru câteva zile la Cluj Napoca, Lucian Mândruță a fost pus într-o situație cu care nu credea că va avea de-a face, cel puțin nu în România. Ce bacșiș a fost nevoit să dea jurnalistul unui taximetrist.

Lucian Mândruță a avut parte de o situație puțin ciudată, mai ales că întâmplarea a avut loc în România. Aflat pentru câteva zile în Cluj Napoca, la festivalul Untold, în perioada 3-6 august, jurnalistul a fost pus în fața unei situații nemaiîntâlnite.

Lucian Mândruță s-a ”târguit„ cu taximetriștii din Cluj Napoca

Citește și: GALERIE FOTO | CINE ESTE FEMEIA CU CARE LUCIAN MÂNDRUȚĂ ȘI-A ÎNȘELAT SOȚIA. A SPUS TOTUL ÎN DIRECT LA TV, IAR APOI NU A MAI RECUNOSCUT NIMIC

Cu o seară în urmă, Mândruță aproape că s-a târguit cu un taximetrist de la bacșiș. Da, ați citit bine! Omul de televiziune a vrut să lase 20 de lei taximetristului, însă suma a fost prea mare, moment în care au început ”negocierile”. Într-un final, cei doi au căzut de comun acord pentru suma de 15 lei.

„Ieri seară am încercat să las 20 de lei bacșiș la taximetrist și mi-a zis că e prea mult. El zicea ca e suficient 10, ne-am târguit (da, știu, incredibil!) și până la urmă ne-am înțeles la 15. Și acum faceți liniște, că se aude cum râd de noi (n.r rechinii) rech… pardon, taximetriștii bucureșteni. Am uitat să zic: sunt la Cluj”, a transmis Lucian Mîndruță pe pagina sa de Facebook.

Situația inedită a fost povestită pe pagina de Facebook a jurnalistului. Pe lângă cele 5.000 de aprecieri, secțiunea comentariilor a fost invadată: ”La Bucale ziceau tot așa?/ Din ce film e?/ V-aș ruga frumos să nu îi obișnuiți. Mai lipsea să vă urcați în mașină și să-l întrebați în ce direcție se retrage, ca să nu-l încurcați cu traseul/ Presupun că era unul din oraș, nu specia ce stă la aeroport/ Încă o poveste inventată… din seria postărilor scrise în pană de idei/ Cu postarea asta vrei să faci curat printre urmăritori sau dorești doar să-i vezi la treabă?/ Să știi că și în București am dat din ce în ce mai des peste taximetriști cu bun simț/ Pun pariu că taximetristul este machiar sau ardelean, dacă era moldovean sau oltean sigur nu refuza 20 de lei/ La cluj leul are altă valoare. E un ban muncit. Nu știu cum e la București”, sunt doar o partea din comentariile internauților.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *