Simona Halep, fost lider al clasamentului WTA, a părăsit Dubaiul în secret, după ce organizatorii turneului WTA 1000 au refuzat să o includă în lista jucătoarelor pentru al doilea an consecutiv, din cauza scandalului de dopaj care o implică.
Interzisă să participe la turneul din Dubai, Simona Halep s-a întors în România pentru a se pregăti pentru procesul de la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS), programat în perioada 7-9 februarie.
Sportiva se află în mijlocul unui scandal de dopaj, iar o eventuală suspendare de patru ani planează asupra carierei sale.
În imagini, Simona Halep apare abătută și îmbrăcată sport, încercând să-și camufleze prezența pe aeroportul din Dubai. Fostul lider WTA, însoțită de tatăl său și de fizioterapeutul Sabin Topală, a călătorit la clasa business.

Sursa: cancan.ro
Săptămâna viitoare se anunță crucială pentru Simona Halep, deoarece va lupta pentru a-și dovedi nevinovăția în procesul de la TAS.
Verdictul ar putea avea un impact semnificativ asupra carierei sale, iar în cazul unui rezultat favorabil, Halep ar putea reveni pe teren la turneele din Indian Wells și Miami, programate în martie.
Cu viitorul său în tenis încă sub semnul întrebării, Simona Halep continuă să se antreneze și să se pregătească pentru bătălia legală care îi poate influența semnificativ cariera sportivă.
exclusivitate, imaginile. Interzisă fără milă în Emirate, ex-liderul WTA s-a întors în România alături de tatăl ei și un fost fotbalist. Acum nu-i mai […]